• 2018 Industry Excellence Award nominees announced

    Posted on: 9th November, 2018

    The 2018 Industry Excellence Award nominees are:

    1. Professional sales award
    • Roy Wittert – Cambium Networks
    • Carlos Perieras – CES Crosscom
    • Adam Burridge – Simoco Wireless Solutions
    • Doug Bowden - Sepura
    • Neil Jamieson – Wireless Innovations
    • Neil Johnson – Logic Wireless
    • Sam Lister – MCS Digital
    • Chris McAvinue – DAMM Australia
    • Dominic Sinopoli - Vertel
    • Malcolm Davies – Radlink Communications
    1. Technical Excellence award 
    • Casper Fry – Simoco Wireless Solutions
    • Eddie Sankey - CSE Tetracom
    • Jamie Hargreaves – CSE Crosscom Darwin
    • Sam Adcock – CSE Comsource
    • Wayne Roberts – CSE Crosscom
    • Themi Mitilinios - Telstra
    • Adam Aralkadacham – Telstra
    • Sam Ryan – Telstra
    • Paul Bidmead – Omnitronics
    • Dev Kumar – MCS Digital
    • Aldo Antolini – Motorola Solutions
    • Madhur Sharma – Vertel
    • Alex Baker – Vertel
    • Paul Burne – Harris Communications
    • Brayden Hall – Radlink Communications
    1. Customer Service award 
    • Jessica Kerr – CSE Tetracom
    • Jade West – CSE Crosscom Darwin
    • Sam Adcock – CSE Commsource
    • Raylene Serret – Simoco Wireless Solutions
    • Alasdair MacIntyre – Tait Communications
    • Kirsten Evans – MCS Digital
    • Louise Barsley – Motorola Solutions
    • Suzane Haifa – Vertel
    1. Industry Professional of the Year 
    • Anthony Benbow – Western Australia
    • Tibor Bece – New South Wales
    • Geoff Wood – Queensland
    • Peter Bryant – South Australia
    • Steve Reining – Victoria
    1. Engineering Elegance award 
    • Matthew Essex – Zetron Australia
    • Reece Dorman – CSE Tetracom
    • David Cook – Zetron
    • Dane Coetzee – CSE Transtel
    • Pieter Pieters – Omnitronics
    • Praveen Santhanaeswararajah – Simoco Wireless Solutions
    • Riccardo Raiti – CSE Crosscom
    • Ali Shams – MCS Digital
    • David Johnston – Motorola Solutions
    • Will Robertson – Harris C4i
    • Jimmy Whelan – Radlink Communications
    1. New Talent award 
    • Joshua Way – Tait Communications
    • Christopher Looyen – Telstra
    • Elise Ajay – Telstra
    • Neal Fernandes-Dodsley – CSE Crosscom
    • James Hagan – Simoco Wireless Solutions
    • Bhupinder Singh Uppal – Telstra
    • Fraser Hutchinson – Motorola Solutions
    • Bahador Nayebi – MCS Digital
    • Aleks Petreski – Harris C4i
    1. Community Service award 
    • Tony McTackett – Simoco Wireless Solutions
    • Kevin Graham – Global Digital Solutions
    • Andrew Austin - Omnitronics

    Winners announced at the 2018 Industry Gala Dinner!

    Share This

    Go Back

Diamond Partners

Platinum Partners

Event Partners

Gold Partners

Silver Partners

Bronze Partners